Świata stan psychiczny
Blog > Komentarze do wpisu
Snow spotters
Jedną z ciagle zaskakujących mnie cech wyspiarzy jest ich potrzeba zrzeszania się.
Wystarczy przejrzeć pierwszą lepszą gazetkę lokalną, żeby mieć przedsmak ilości i rozmaitości stowarzyszeń, kółek i innych wspólnot. Od birdwatchers i filatelistów, przez nudystów, do wielbicieli lokalnego sera i przyjaciół skwerku królowej wiktorii.
Myslę sobie, ze gdzie jest dwóch anglików, tam zaraz bedzie jakieś stowarzyszenie.
A potem siadaja do zaplanowania kalendarza spotkań, z tematyką i obowiązkowymi 'social events' z christmas lunch na czele.

Z jednej strony podziwiam ich za takie ciągoty do działań wolontariackich wspólnotowych, bo znaczna część tych 'kółek', nawet tylko hobbystycznych, stara się robić coś dla community, w której mieszkają - nie dość, że za darmo, to jeszcze częśto zbierając pieniądze na jakiś szczytny cel.

A z drugiej umieram ze smiechu, kiedy w telewizji BBC pan z drogówki poważnym głosem obwieszcza powołanie nowego towarzystwa: Snow Spotters .
A wszystko to po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Już sobie wyobrażam te dziesiątki (a moze nawet setki?) par oczu w natężeniu wpatrujące się w zimowe niebo.
Czy to białe, co leci z góry to śnieg czy paproszki z dachu sąsiada?

Jeśli ktoś zauważy śnieg w naszej okolicy, proszę o niezwłoczny kontakt - z przyjemnością przypomnę sobie, jak to zjawisko wygląda.;-)
czwartek, 13 grudnia 2007, formaprzetrwalnikowa

Polecane wpisy

  • Wsi spokojna, wsi wesola

    Najpierw tsunami , potem trzesienie ziemi w Christchurch, potem szalony front atmosferyczny i grozba ogromnego cyklonu, teraz kolejne trzesienie ziemi, znow w

  • Koniec przetrwalnikowania cd.

    Krotki status update Jako ze nowy blog jeszcze nie gotowy do pokazania swiatu, a na gone_writing nie zawsze jest miejsce na tego typu wyznania, postanowilam wpa

  • Poczatek konca przetrwalnikowania

    albo: Getting there. No to Szczesliwego Wam zycze Nowego Roku. Oby byl lepszy niz zeszly, bo gorszy to juz chyba byc nie moze. Postanowienia noworoczne zrobione

Komentarze
2007/12/14 10:34:56
www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4723496.html

To jest link, tlumaczacy, dlaczego zle sie zyje w Polsce.
Skolonnosc do zrzeszania sie jest poniekad miara wzajemnego zaufania i checi, zeby wszystkim bylo lepiej. A potem z tego wynika, ze w urzedzie wierza na slowo i nit nie jest na wejsciu podejrzany.
Szkoda, ze w naszym kraju to nie dziala :-(
-
2007/12/14 13:18:44
Bardzo madra rozmowe z Markiem Kondratem ostatnio czytalam, miedzy innymi mowil o kondycji polskiego spoleczenstwa. Zgadzam sie z nim, ze nie mozna do konca wszystkiego usprawiedliwiac zaborami, wojna i komunizmem, bo powoli staje sie to wymowka przed dokonywaniem zmian. Bardzo wygodna wymowka - "wybili nam inteligencje, to jacy mamy byc"?